top of page

Dietetyk na NFZ

Zaktualizowano: 23 marDietetyk w Twojej przychodni POZ.


Opieka koordynowana w POZ to projekt, który daje szerszy wachlarz możliwości diagnostycznych i leczenia najczęstszych chorób przewlekłych już u lekarza rodzinnego. Lekarz POZ może zlecić Ci badania (w sytuacjach medycznie uzasadnionych), które do tej pory były zarezerwowane dla lekarza specjalisty. Leczenie w placówkach Podstawowej Opieki Medycznej jest oparte na indywidualnym planie leczenia i ma uwzględniać nie tylko wykonywanie badań, ale także konsultacje między lekarzem POZ a lekarzem specjalistą i dodatkowe konsultacje z dietetykiem.


Czego dotyczy opieka koordynowana?

Koordynacja opieki nad pacjentem dotyczy schorzeń z zakresu:

  • kardiologii

  • diabetologii

  • chorób płuc

  • endokrynologii,

na które najczęściej chorują Polacy. W przypadku pacjentów, u których zdiagnozowano choroby z tych zakresów, lekarz POZ przeprowadza poradę kompleksową, na której ustala indywidualny plan leczenia. Pacjent po otrzymaniu skierowania od lekarza i Indywidualnego Planu Opieki Medycznej może skorzystać z trzech konsultacji dietetycznych w ciągu roku. Znajdź swoją placówkę POZ, która gwarantuje Ci kompleksową opiekę i dietetyka na NFZ w Olsztynie.


Od 1 kwietnia 2023 pacjenci NZOZ Endomedica, ul. Srebrna 2 w Olsztynie po skierowaniu przez lekarza rodzinnego, w ramach opieki koordynowanej będą mogli skorzystać z konsultacji dietetycznych refundowanych przez NFZ.

50 wyświetleń
bottom of page