top of page

Dietetyk na NFZ

Zaktualizowano: 13 paź 2023Dietetyk w Twojej przychodni POZ.


Opieka koordynowana w POZ to projekt, który daje szerszy wachlarz możliwości diagnostycznych i leczenia najczęstszych chorób przewlekłych już u lekarza rodzinnego. Lekarz POZ może zlecić Ci badania (w sytuacjach medycznie uzasadnionych), które do tej pory były zarezerwowane dla lekarza specjalisty. Leczenie w placówkach Podstawowej Opieki Medycznej jest oparte na indywidualnym planie leczenia i ma uwzględniać nie tylko wykonywanie badań, ale także konsultacje między lekarzem POZ a lekarzem specjalistą i dodatkowe konsultacje z dietetykiem.


Czego dotyczy opieka koordynowana?

Koordynacja opieki nad pacjentem dotyczy schorzeń z zakresu:

  • kardiologii

  • diabetologii

  • chorób płuc

  • endokrynologii,

na które najczęściej chorują Polacy. W przypadku pacjentów, u których zdiagnozowano choroby z tych zakresów, lekarz POZ przeprowadza poradę kompleksową, na której ustala indywidualny plan leczenia. Pacjent po otrzymaniu skierowania od lekarza i Indywidualnego Planu Opieki Medycznej może skorzystać z trzech konsultacji dietetycznych w ciągu roku. Znajdź swoją placówkę POZ, która gwarantuje Ci kompleksową opiekę i dietetyka na NFZ w Olsztynie.


Placówki medyczne z którymi współpracuję:

  • Centrum Medyczne LUX MED- NFZ ul. Jagiellońska 26/1A

  • NZOZ Endomedica, ul. Srebrna 2 w Olsztynie

Po skierowaniu przez lekarza rodzinnego, w ramach opieki koordynowanej pacjenci mogą skorzystać z trzech konsultacji dietetycznych refundowanych przez NFZ.


137 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page