top of page

Hydrolizowany kolagen- nutraceutyk poprawiający elastyczność i nawilżenie skóryKOLAGEN

Suplementy z hydrolizowanym kolagenem cieszą się ostatnio dużą popularnością w kontekście poprawy jakości skóry, zwiększenia jej elastyczności i redukcji zmarszczek ? Czy w kolagenie drzemie potencjał usuwania oznak starzenia i poprawy kondycji skóry. Co mówią badania?


Suplementy z hydrolizowanym kolagenem są bogate w aminokwasy hydroksyprolinę, prolinę i glicynę aminokwasy. Wśród tych białek hydroksyprolina jest składnikiem kolagenu. W kilku badaniach wykazano, że hydroksylowane aminokwasy Pro-Hyp i Hyp- Gly są wchłaniane po spożyciu jako dipeptydy, a nie jako aminokwasy i wbudowywane są w skórę. Te dipeptydy zwiększają bioaktywność fibroblastów skóry poprzez zwiększenie syntezy kolagenu, poprawiając tym samym nawilżenie i elastyczność i redukcji zmarszczek.


Aktualnie najpopularniejsze dostępne na rynku preparaty hydrolizowanego kolagenu są przygotowywane z surowców rybich i cielęcych (ości, kości, skóry, ścięgna poddane odpowiedniej obróbce). Znajdziesz je w formie płynnej, saszetek do sporządzania roztworów, kapsułek itd. Pamiętaj o tym, że kolagen jest produktem odzwierzęcym, nie powinny go suplementować osoby na diecie wegetariańskiej i wegańskiej, a także osoby z alergią na składniki suplementu np. białka wołowe, białka ryb. Skonsultuj się z dietetykiem przed rozpoczęciem suplementacji.


Korzystne efekty suplementacji kolagenu są widoczne po 60-90 dniach od rozpoczęcia suplementacji i utrzymują się przez 30 dni po zakończeniu interwencji.

Badanie przeprowadzone przez Bolke i in. (2019) wykazały, że dzienne spożycie 2,5 g peptydów kolagenowych zwiększyło poziom nawilżenia skóry elastyczność i gęstość skóry oraz zmniejszyła powierzchnię zmarszczek u kobiet >35 lat po 90 dniach suplementacji. Rezultaty utrzymywały się przez 30 dni po interwencji.


Podsumowując:

Suplementując hydrolizowany kolagen przez 60-90 dni w dawce 2,5 mg możesz oczekiwać:

  • Spłycenia zmarszczek

  • Poprawy elastyczności skóry

  • Lepszego nawilżenia skóry

Potwierdzone naukowo !

Odpowiednia suplementacja, w połączeniu ze zdrową, dobrze zbilansowaną dietą bogatą w wodę i antyoksydanty może realnie wpłynąć na wygląd i stan Twojej skóry. Dietetyk pomoże Ci dopasować dietę do Twoich oczekiwań.

5 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page