top of page

Psychodietetyka

Zaktualizowano: 9 lut 2023

Kim jest psychodietetyk ?


W idealnym świecie psychodietetyk to specjalista po ukończonych studiach podyplomowych z psychodietetyki (jego bazową specjalnością jest dietetyka lub psychologia)

Ja wybrałam taką ścieżkę rozwoju bo jest dla mnie kompletna. 180 h dydaktycznych, to zupełnie inna jakość kształcenia niż jednodniowy kurs lub webinar.

Studia podyplomowe gwarantują mi kontakt z najlepszymi specjalistami w Polsce, praktykującymi psychoterapeutami, lekarzami różnych specjalizacji i psychodietetykami.


Czym się wyróżnia ?


Psychodietetyka to dziedzina interdyscyplinarna, łączy wiedzę z zakresu edukacji zdrowotnej, psychologi, neurobiologi.

Korzysta z narzędzi terapii poznawczo-behawioralnej i Dialogu Motywującego.

Psychodietetyka pomaga w zaburzeniach mechanizmu samoregulacji, które są odpowiedzialne za brak umiejętności utrzymania kontroli nad ilością spożywanego jedzenia.

Pomaga kształtować zdrowe przekonania względem siebie, które dotyczą biernego podejścia do życia czy dużych wymagań względem siebie często skutkujących niską samooceną.

Kształtuje umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami oraz stresem. Pomaga jasno i precyzyjnie wyznaczyć cel, który będzie zdrowy, wspierający i realny.


Dla kogo ?


Dla osób które:

  • borykają się z problemem nadwagi lub otyłości, mają problem ze zmianą nawyków żywieniowych,

  • działają w systemie "wszystko albo nic",

  • wielokrotnie podejmowały próby zmniejszenia masy ciała,

  • całe życie są na diecie,

  • utraciły kontrolę nad jedzeniem,

  • lub wręcz przeciwnie jedzenie jest jedynym obszarem życia, w którym czują, że mają pełną kontrolę,

  • jedzą emocjonalnie, pod wpływem stresu, zmęczenia, złego nastroju,

  • czują się uzależnione od jedzenia,

  • chcą zmienić swój sposób odżywiania się, lecz brakuje im wiedzy, wsparcia i motywacji,

  • mają zaburzenia odżywiania się: anoreksję, bulimię, zespół napadowego objadania się, zespół jedzenia nocnego, ortoreksję.


Pracuję z kobietami i mężczyznami, nie znoszę dyskryminacji płciowej i nie rozumiem marketingu "Pomagam kobietom w zmianie...",

problem odżywiania jest egalitarny.


Kim nie jest psychodietetyk ?


Psychodietetyk nie jest szamanem. Bazuje na wiedzy żywieniowej i psychologicznej potwierdzonej badaniami naukowymi. Nie jest też cudotwórcą, dlatego powodzenie podjętych działań zależy od twojego zaangażowania i chęci zmiany. Psychodietetyk to nie psychoterapeuta (choć oczywiście są terapeuci, którzy są również psychodietetykami).
W swojej pracy łącze kompetencje dietetyka i psychodietetyka, dzięki kompleksowemu wykształceniu jakie posiadam. Dzięki temu osoby z którymi współpracuję osiągają swoje cele i cieszą się lepszym zdrowiem. Zapraszam Cię na konsultacje stacjonarnie w Olsztynie i on-line.


12 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page